niedziela, 10 września 2017

Pikantna sałatka gyros z czerwoną fasolą

Jedna z najbardziej lubianych, chociaż można również ująć, że to jedna z najczęściej goszczących mięsnych sałatek na domowych uroczystościach - sałatka gyros. U mnie gości bardzo często więc postanowiłam troszeczkę ją zmodyfikować i dodałam składnik w  postaci czerwonej fasoli. Fasola świetnie skomponowała się z całością i z pewnością będzie wracać na mój stół w owej wersji. Do przygotowania jej użyłam również pikantnego ketchupu, a tym razem padło na produkt firmy Jamar, która zrobił nam niespodziankę i przysłał kilka swoich pysznych produktów - bardzo dziękujemy :) 


Pikantna sałatka gyros z czerwoną fasolą


Składniki:
600 g filetu z kurczaka
1 biała cebula
5-6 ogórków konserwowych
1 puszka kukurydzy
1 puszka fasoli czerwonej
majonez
kapusta pekińska
przyprawa gyros
szczypiorek
3-4 łyżki oleju z rzepaku 

Przygotowanie:
Filet z kurczaka myjemy, kroimy w paseczki, skrapiamy olejem, oprószamy przyprawą do gyrosa i odstawiamy na minimum godzinę. Zamarynowane mięso przekładamy na patelnie, podsmażamy kilka minut do miękkości. Mięso przekładamy na dno szklanej miski, oprószamy warstwą posiekanej białej cebuli, którą przykrywamy cienką warstwą ketchupu Jamar. Kolejnie przekładamy sałatkę pokrojonymi w kosteczkę ogórkami, kukurydzą i jako ostatnią warstwę nakładamy odcedzoną i przepłukaną fasolę czerwoną. Całość smarujemy warstwą ketchup Jamar oraz majonezem. Całość sałatki przykrywamy poszatkowaną kapustą pekińską, którą oprószamy szczypiorkiem. 
Sałatkę wstawiamy na minimum godzinę do lodówki. 

Sałatkę można również przygotować wcześniejszego wieczoru, a tuż przed podaniem nałożyć ostatnią warstwę jaką jest kapusta pekińska.

Do przygotowania sałatki użyłam produktów, które otrzymałyśmy od firmy Jamar, za paczuszkę bardzo dziękujemy. Produkty jak już przystało na Jamar są  bardzo dobrej jakości i same często sięgamy po nie na sklepowych półkach. Sam ketchup, który posłużył jako jeden z głównych składników zapakowany jest w szklanej butelce co podnosi dla nas jakość owego produktu, skład jak i smak nie pozostawiają wątpliwości, że śmiało można polecić je wszystkim. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz